QUOTE(chickunburrito @ May 25 2017, 01:01 PM)
1 meal (dinner / lunch) about RM5-6 if I cook my own. meat eta RM2.50
vege eta RM1
rice eta RM1 (i eat basmathi rice, most expensive rice)
oil, gas, spices bla bla bla
H2O eta...RM0.01, for the cost of my water filter
I din't count, probably RM100 per week, some times i eating out, sometimes when i pump petrol, i itchy itchy buy ice cream eat
Still cheaper than nasi lemak + teh tarik at mamak, of course not that tasty la...
May 25 2017, 04:07 PM

Quote
0.0174sec
1.22
7 queries
GZIP Disabled