Welcome Guest ( Log In | Register )

Bump Topic Topic Closed RSS Feed

Outline · [ Standard ] · Linear+

 CLOSED

views
     
dirtrun
post Jul 1 2010, 12:58 PM

Look at all my stars!!
*******
Senior Member
3,136 posts

Joined: Sep 2005
QUOTE(anfieldude @ Jul 1 2010, 12:09 PM)
I have had cases where they split my shipment from 2 shipping locations and both shipped on the same day. One arrived in 10days, the other came 2 months later....it must have got stuck somewhere along the way... If it is held my customs/khdn , u will receive a letter.
*
Hmmnn..

I hv expereinced an ordr[not courier co] which didnt arv at all but instead was reshiped back to amz.uk..
How I knw tat ? Cos I got an emel statin tat it was returned to amz.uk returns ctr.. I alrdy rcvd a full refund, earlier.. when it went way way of its eta..
D pt is where was it held up?
I knw oso tat if u dont pay for d tax/kdn cert if delivery thru courier cos [up north anyway..], d courier cos send them back too - n then u ll get an emel statin ur pckg is undeliverable..



Added on July 1, 2010, 1:00 pm
QUOTE(mpyw @ Jul 1 2010, 12:20 PM)
You guys pay for shipping for 5 units of BD using std shipping = 4.99 + (5 x 3.99) = $24.94/5 = $4.988/unit + unclear waiting time frame....
*
Wat to do..

Peasants cant be choosers..

This post has been edited by dirtrun: Jul 1 2010, 01:01 PM
dirtrun
post Jul 1 2010, 04:17 PM

Look at all my stars!!
*******
Senior Member
3,136 posts

Joined: Sep 2005
QUOTE(kianwee @ Jul 1 2010, 02:17 PM)
I think what he meant is, the price is almost the same as tumpang forumers who ship using elite shipping and can get it in 2 weeks time. whistling.gif
*
Duly noted.. rclxms.gif
dirtrun
post Jul 4 2010, 04:25 PM

Look at all my stars!!
*******
Senior Member
3,136 posts

Joined: Sep 2005
QUOTE(fadthil @ Jul 4 2010, 04:20 PM)
but steelbook can kemek & expensive... even painful if u r unlucky!!! doh.gif
*
Haha..

Can argue til d cows cum home on which pckgin is best..

I kinda like steelbks pckg too but alas my pockt say otherwise..

Kekeke blush.gif
D
dirtrun
post Jul 4 2010, 05:24 PM

Look at all my stars!!
*******
Senior Member
3,136 posts

Joined: Sep 2005
QUOTE(maskedchan @ Jul 4 2010, 04:33 PM)
expensive?not really...
17.99pound before vat..
almost rm90++ only...same as from US only..
*
Haha..

90 is not exp for u la..

For peasant can buy 2 ttls liao.. brows.gif
D

4 Pages « < 2 3 4Top
Topic ClosedOptions
 

Change to:
| Lo-Fi Version
0.0525sec    0.26    7 queries    GZIP Disabled
Time is now: 7th December 2025 - 06:14 AM