Welcome Guest ( Log In | Register )

Outline · [ Standard ] · Linear+

 Cooking, For those who cook

views
     
Oriental
post Jan 22 2010, 07:04 AM

Getting Started
**
Junior Member
81 posts

Joined: Mar 2009


QUOTE(popcorn513 @ Jan 21 2010, 11:16 PM)
Indead Jap ingredient always expense, because most are imported. But compare you eat outside still cheaper.

Erm i believe this dinner cost me:
1) the sushi (RM2)
2) Pork chop (RM1)
3) Drink (Rm0.5), Sos (RM0.5), Egg (0.5)
Almost cost RM5, and spend almost 20 mins.....
so you see better go out side eat sweat.gif
*
It's not that expensive because that can be for 2 meals for people like me. The sushi is enough for one meal (maybe lunch). Just cook some rice and can eat with the pork chop for dinner.

 

Change to:
| Lo-Fi Version
0.0293sec    0.59    7 queries    GZIP Disabled
Time is now: 13th December 2025 - 07:46 AM