QUOTE(whyamiblack @ Nov 9 2014, 10:58 PM)
Not every gym allows chalk since it causes quite a mess and not everyone likes leaving a mess behind after using public equip. That's what liquid chalk solves.
no mess with chalk ball, just rub the ball around your palm and fingers
even with powder chalk, put it into your whey tub, simply dip hand inside, shake shake and take out
but those with cardiovascular problem like asthma or something should avoid powder chalk
QUOTE(whyamiblack @ Nov 9 2014, 10:58 PM)
Pretty pricey lol. 73.30 for 60 days use. For chalk.
memang very expensive, at bb.com and rouge they sell around 8USD, you convert also about Rm30, + international shipping, lol anytime above RM50
This post has been edited by Manlet: Nov 9 2014, 11:03 PM